Pekin’de yapılan ‘21’inci Bahçecilik EXPO’ fuarının yıldızı Türkiye’nin standı oldu. Çinliler, Galata Kulesi, Peribacaları gibi Türkiye’nin simgesel yapılarının maketleri ile fotoğraf çektirmek için birbirleriyle yarıştı.

Çin’in başkenti Pekin’de 29 Nisan’da kapılarını ziyaretçilere açan dünyaca ünlü uluslararası fuarlardan, ‘21’inci Bahçecilik/Botanik EXPO’da yapılan tanıtımlarla Türkiye’ye daha çok Çinli turistin gelmesinin yolu açıldı.

Sembol eserlerin maketlerinin de yer aldığı 2 bin 400 metrekarelik alanda kurulu stand ile Türkiye fuarın yıldızı oldu. Çinliler, Galata Kulesi, Peribacaları gibi Türkiye’nin simgesel yapılarının maketleri ile fotoğraf çektirdiler. Fuarı ziyaret eden Çin vatandaşları ilk fırsatta Türkiye’ye gelmek istediklerini dile getirdiler. Çinli yetkililer, ülkelerinde her noktadan Türkiye’ye kolay ulaşmak adına birçok kente yeni sefer koyması için THY’ye çağrıda bulundu.

‘İLK FIRSATTA GELECEĞİZ’

Çin Halk Cumhuriyeti ile Türkiye arasında son dönemde ikili ilişkilerin artmasına paralel olarak Türkiye’ye gelen Çinli turist sayısı da yılda 400 bini buldu. Çinlilerin Türkiye’de en çok ziyaret ettikleri yerlerin başında Kapadokya, Pamukkale, Efes, İstanbul geliyor. Fuarı ziyaret eden Çinliler, Galata Kulesi, Peribacaları gibi Türkiye’nin simgesel yapılarının maketlerini ziyaret etti. Çinliler, Kapadokya geldiğini ve burada balon turu yapmak olduğunu söylediler.

Benzer Gönderiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir