Isparta'nın Gülü Çin'de Açtı!

Isparta ve gül Çin Global TV’nin Shark Shopping Programı’nda tanıtılacak. Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, Çinlilere gül ve gül ürünlerini önerdi

Isparta’da gül hasadının başlamasıyla birlikte Isparta’ya gelen ve ülkesinde gülün tanıtımını yapan Çin’in Global TV kanalı, Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen ile röportaj gerçekleştirdi. Gülbirlik binasında Çin Global TV’nin Shark Shopping Programından Teng Fangfang’ın sorularını yanıtlayan Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, Isparta’nın gül ile tanışması, gülün gelişmesi, ekonomiye kazandırılması ve dünya gülyağı ihtiyacının yüzde 65’ini karşılar duruma geçmesinin serüvenini anlattı.


Isparta gülünün şehir için önemine değinen Başkan Başdeğirmen, gül yağının yanı sıra şehrin kozmetik alanında son yıllarda gerçekleştirdiği atılımlar hakkında bilgi verdi. Dünyanın en kaliteli güllerinin yetiştiği Isparta’da, Çin medyasını ağırlamaktan dolayı duyduğu memnuniyetini ifade eden Başdeğirmen, “Isparta’da üretilen bu güllerin, dünyada üretilen güller arasında en kaliteli olduğunun garantisini verebiliriz. Bir belediye başkanı olarak buradan tüm dünya vatandaşlarımıza gülümüzü ve ürünlerini rahatlıkla önerebilirim” dedi.

PLAKET VERDI
Başdeğirmen, Isparta ve gülün tanıtımına katkılarından dolayı Çin Global TV’nin Shark Shopping Programı sunucusu Teng Fangfang’a günün anısına plaket verdi.

Kaynak: Sabah

Benzer Gönderiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir