Marvel Shang-Chi İçin Çinli Başrol Arayışına Başladı!

Marvel’ın ilk Asyalı süper kahraman filmi Shang-Chi’nin Çinli başrolü aranıyor. Asyalı süper kahraman Shang-Chi’nin solo filmi için de hazırlıklar başladı. Enter The Dragon’un yarattığı furyadan ilham alarak ilk kez 1973 yılında, Special Marvel Edition #15 çizgi romanı ile Marvel evrenine giren Shang-Chi’yi canlandıracak 20’li yaşlarında Çin kökenli oyuncu için arayışlara başlandığı duyuruldu.

Çoğu zaman Doğu Asya kökenli oyuncular farklı bir Doğu Asya kökenine sahip oyuncular tarafından canlandırılıyor. Ancak Marvel’dan gelen gelişmelere göre Shang-Chi’yi canlandıracak oyuncunun Çin kökenli olmasına önem veriliyor. Başka Doğu Asya kökenli oyuncuları deneme çekimlerine kabul etmiyorlar. Marvel filmleri için en büyük pazarlardan birine sahip olan Çin’in, Çinli bir aktörün oynadığı Çinli bir süper kahraman filmi için çok heyecanlı oldukları açıkça söylenebilir. Stüdyonun bildirdiğine göre filmin senaryosu geliştirme aşamasında bulunuyor. Filmin ne zaman vizyona gireceği de henüz bilinenler arasında yer almıyor.

The Master of Kung Fu olarak da bilinen Shang-Chi, babası tarafından bir suikastçi olması üzere çocukluğundan itibaren yetiştirilmiştir. Shang-Chi’nin babası ise ölümsüz bir büyücüdür. Shang-Chi yalnızca sıradan bir suikastçi olmamakla birlikte simya ve insanüstü güçlerle dövüş tekniklerini geliştirir. Babasının yıkıcı güçlere sahip biri olduğunu öğrenen Shang-Chi, güçlerini onun imparatorluğunu yıkmak için kullanacaktır. Babasının düşmanıyla dost olan kahraman, dünyayı gezecek ve birçok süper kahramanla yolları kesişecektir…

Kaynak: Beyazperde

Benzer Gönderiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir