İş ve inşaat makineleri sektöründen Türk firmaları Çin’de gerçekleştirilen 15. BICES Pekin Uluslararası İş, İnşaat ve Madencilik Makineleri Fuarı’na katıldı. Çin’de gerçekleştirilen fuara katılan Türk iş ve inşaat makineleri sektörünün temsilcileri Türkiye İş Makinaları Distribütörleri ve İmalatçıları Birliği (İMDER) önderliğinde iş birliği fırsatlarıyla ülkeye geri döndü.

Yapılan açıklamaya göre, bu yıl 15’incisi düzenlenen BICES Pekin Uluslararası İş, İnşaat ve Madencilik Makineleri Fuar’da 31 ülkeden yaklaşık 1.300 katılımcı ve 76 ülkeden 151 binden fazla ziyaretçi ağırlandı. Fuar İMDER’in kardeş kuruluşu Çin İş Makinaları Derneği (CCMA) ile devlet kurumları tarafından düzenlendi. Dünyanın en büyük iş makinesi pazarı olan Çin’de iş, inşaat ve madencilik makineleri sergilendi.

İMDER Yönetim Kurulu Başkanı Merih Özgen yaptığı açıklamada fuarın oldukça başarılı geçtiğini belirterek, şunları belirtti:

“BICES Pekin Uluslararası İş, İnşaat ve Madencilik Makineleri Fuarı, Türk markalarının uzun vadede Çin pazarında yer alması için önemli bir fırsat oldu. Türk firmaları ve ürünleri ziyaretçilerden yoğun ilgi gördü. Firmalarımız, yenilikçi ürünlerini ve teknolojilerini 76 ülkeden gelen ziyaretçilere tanıttı. Yeni iş birliklerinin kurulması adına pek çok görüşme gerçekleştirildi. Özellikle fuar organizatörü ve aynı zamanda İMDER’in kardeş derneği olan CCMA’nın Distribütörler ve Kullanıcılar Alt Konseyi Yönetimi ile gerçekleştirilen toplantı, ilerleyen dönemlerde İMDER üyelerinin Çin’de distribütörlük anlaşması yapması adına verimli oldu.’’

Benzer Gönderiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir