Çin COVID-19 deneyimlerini tüm dünya ile paylaştı

China Daily sitesinde yayınlanan haberde Türkiye’nin birçok ülkeden farklı olarak Kovid-19 tedbirlerine Ocak ayında başladığı ve erken önlemler sayesinde süreci başarıyla yürüttüğü kaydedildi.

Çin basınında yayınlanan haberde Türkiye’nin Kovid-19 ile mücadelesi geniş şekilde ele alındı. Xinhua haber ajansının desteği ile China Daily haber sitesinde yayınlanan geniş analizin başlığında “Türk yetkililer, Çinli uzmanlara güveniyor” denildi. Haberde Türkiye’nin birçok ülkeden farklı olarak Kovid-19 tedbirlerine Ocak ayında başladığı ve erken önlemler sayesinde süreci başarıyla yürüttüğü kaydedildi. Türkiye’nin Ocak ayından itibaren aldığı önlemlerin geniş şekilde anlatıldığı haberde Türk doktorlarla Çinli uzmanlar arasındaki fikir alışverişlerine de dikkat çekildi. Haberde Dr. Güle Çınar’ın “Çinli meslektaşlarımızdan birçok tecrübeyi öğrendik” sözlerine de yer verildi.

YASAKLAR HAFİFLİYOR

Haberde erken alınan önlemler sayesinde Türkiye’de şimdilerde ise Kovid-19’un yayılmasının engellenmesi için uygulanan yasakların hafifletilmeye başlandığı aktarıldı.

Benzer Gönderiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir