Çin Bursları

Çin Bursları nelerdir, kimlere verilir ve şartları nelerdir ? Çin Bursları hakkında herşey!

1- Yüksek Lisans Programı Bursu : Burs süresi 2 yıldır. Lisans mezunu olup, Hsk 5. seviyeyi ve HSKK konuşma sınavından orta seviyeyi geçmiş olanlar başvuru yapabilirler.

2- Lisans Programı Bursu: Burs süresi 4 yıldır. Lise mezunu olup, Hsk 4. seviye ve HSKK konuşma sınavından orta seviyeyi geçmiş 20 yaşından genç olanlar başvuru yapabilirler.

3- Bir Yıllık Çince Dil Eğitimi Bursu: Burs süresi 11 aydır. Burstan HSK 4. seviyeden 210 puan almış, HSKK sınavının orta seviyesini geçmiş ve 16-45 yaş arasında olan herkes yararlanabilir.

4- Bir Dönemlik Çince Dil Eğitimi Bursu: Burs süresi 5 aydır. Burstan HSK 4. seviyeyi ve HSKK sınavının orta seviyesini geçmiş kişiler yararlanabilir.

5– Dört Haftalık Çince Dil Eğitimi Bursu: Burs süresi 4 haftadır. Hsk 4. seviye ve HSKK konuşma sınavından orta seviyeyi geçmiş olma şartı aranmaktadır.

Öğrenci kabul edecek bölümler başlıca aşağıdaki gibidir:

1- Yabancılara Çince Eğitimi

2- Çin Dili ve Edebiyatı

3- Çin Tarihi

4- Çin Felsefesi

5- Geleneksel Çin Tıbbı

6- Çin Müziği

7- Çin Dansı

Burs Dönemleri

Bir yıl ve daha fazla olan programlar eylül ayının ilk haftasından başlar, ertesi yılın temmuz ayında sonlanır.

Bir dönemlik Çince Dil Eğitimi bursunda ya Eylül ayının ilk haftasından Ocak ayına kadar ya da Mart ayının Temmuz ayına kadar olmak üzere iki seçenek vardır.

Dört haftalık Çince Dil Eğitimi Bursunda ise ya Temmuz ayı ortasından Ağustos ayı ortasına ya da Aralık ayı ortasından Ocak ayı ortasına kadar olmak üzere iki seçenek vardır.

Burs Kapsamı

1- Okul Ücreti

2- Barınma Hizmeti

3- Sağlık Hizmeti

4- Geçim Parası

Tüm bursların kapısını açan Hsk sınavı için Türkçe-Çince kaynaklara buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Benzer Gönderiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir