Çin' de İlk İthalat Fuarı Düzenlendi

5 ile 10 Kasım 2018 tarihleri arasında Çin’de ilk düzenlenen ithalat fuarı “China International Import Expo” fuarı gerçekleştirildi. Türkiye de katılımcılar arasında yerini aldı.

5-10 Kasım 2018 tarihlerinde Şangay’da düzenlenen China International Import Expo fuarına giyim, aksesuar & tüketici ürünleri, yiyecek ve tarımsal ürünler, tüketici elektroniği & elektronik aletler, otomobil, üst düzey akıllı ekipmanlar, hizmetler sektörlerinde Türkiye’nin önde gelen markalarından Türk Hava Yolları, Vestel, Aksa Jeneratör ve Arzum gibi 38 global firmalar da katıldı.

Fuarla ilgili beklenti ve hedefleri değerlendiren İKMİB Yönetim Kurulu Başkanı Adil Pelister, “İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İKMİB) olarak üye firmalarımızın ihracatlarının artırmasına büyük katkı sağlayan pek çok nitelikli organizasyona imza atıyoruz. Milli katılım organizasyonları da ihracatçılarımız ve ülke ticaretimiz açısından ayrı bir öneme sahip. Çin Halk Cumhuriyeti’nin yeni ithalat stratejisi doğrultusunda bu yıl ilki gerçekleştirilen Çin Uluslararası İthalat Fuarı’nda, birliğimizin öncülüğünde Türkiye Milli Katılım Organizasyonunu üstleniyoruz. Fuarın Türkiye ile Çin arasındaki ticaret hacminin büyümesine destek olacağına inanıyoruz” dedi.

Benzer Gönderiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir