Evcil hayvanlarımız, bizler için oldukça önemli. Onların başına bir şey geldiğinde, tıpkı ailemizden birisine kötü bir şey olmuş gibi hissederiz. Çin merkezli yüz tanıma yazılımları firması Megvii de bu konuda duyarlılık göstererek kayıp köpeklerin sahiplerinin anında bulunmasını sağlayan bir yapay zekâ geliştirdi. Çinli şirket, köpeklerin sadece bir fotoğraf sayesinde bulunabilmelerine olanak tanıyor. Gerçek anlamda önemli olan bu proje, Çin Halk Cumhuriyeti için yüz tanıma sistemlerini geliştiren firma Megvii'den geliyor. Yüz tanıma yapay zekâsını insanlar yerine hayvanlar üzerinde kullanacak olan Megvii, yapay zekâsını köpeklerin burunlarındaki izleri algılamak üzere yeniden programladı. Köpeklerin burunlarında bulunan izlerin insanların parmak izleri gibi eşsiz olması sebebiyle Megvii'nin bulduğu çözüm fazlasıyla tutarlı.

Evcil hayvanlarımız, bizler için oldukça önemli. Onların başına bir şey geldiğinde, tıpkı ailemizden birisine kötü bir şey olmuş gibi hissederiz. Çin merkezli yüz tanıma yazılımları firması Megvii de bu konuda duyarlılık göstererek kayıp köpeklerin sahiplerinin anında bulunmasını sağlayan bir yapay zekâ geliştirdi.

Çinli şirket, köpeklerin sadece bir fotoğraf sayesinde bulunabilmelerine olanak tanıyor. Gerçek anlamda önemli olan bu proje, Çin Halk Cumhuriyeti için yüz tanıma sistemlerini geliştiren firma Megvii’den geliyor.Yüz tanıma yapay zekâsını insanlar yerine hayvanlar üzerinde kullanacak olan Megvii, yapay zekâsını köpeklerin burunlarındaki izleri algılamak üzere yeniden programladı. Köpeklerin burunlarında bulunan izlerin insanların parmak izleri gibi eşsiz olması sebebiyle Megvii’nin bulduğu çözüm fazlasıyla tutarlı.

Benzer Gönderiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir